Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2022. Május 13. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Zivatarosra fordul az időjárás, a hétvégére újra kisüt a nap

Zivatarosra fordul az időjárás, a hétvégére újra kisüt a nap

Zivatarosra fordul az időjárás, péntekre másodfokú figyelmeztetéseket is kiadtak. A hétvége további részében viszont ismét sok lesz a napsütés - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.

Pénteken az ország nagyobb részén több órára kisüt a nap, de több helyen várhatók záporok, zivatarok. Elsősorban a keleti tájakon heves zivatarok is kialakulhatnak. Nagy területen erős, zivatarok környezetében viharos lesz a szél. Zivatarveszély miatt Békés, Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére másodfokú, az ország többi területére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki. Az esti órákra csökken a csapadék valószínűsége. A szél mindenütt északnyugatira fordul és nagyobb területen kísérhetik erős lökések. Zivatarok környezetében viharos szélrohamokra is számítani lehet.

A legalacsonyabb hőmérséklet általában 13 és 20 Celsius-fok között várható, de a hidegre érzékeny helyeken több fokkal alacsonyabb értékek is előfordulhatnak. A legmagasabb hőmérséklet 24 és 32 fok között valószínű, a Dél-Alföldön a magasabb értékekkel.

Szombaton napos és jellemzően száraz idő várható, legfeljebb egy-egy jelentéktelen zápor fordulhat elő. Sokfelé megélénkül, helyenként megerősödik a szél. A hőmérséklet hajnalban 9 és 16, délután 24 és 29 fok között alakul.

Vasárnap is napos időre van kilátás, csapadék nélkül. Általában mérsékelt lesz a légmozgás. A minimumok 7 és 14, a maximumok 24 és 29 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 07. 09:00, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid: vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit saját városképük védelmére

Ahol csak lehet, a Tisza programjával összhangban vissza kell adni az önkormányzatok jogköreit a saját városképük védelmére

2026. Május 07. 07:20, csütörtök | Belföld

Magyar Péter Giorgia Melonival találkozik

Magyar Péter csütörtökön 10 órakor Rómában találkozik Giorgia Meloni olasz miniszterelnökkel.

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -