Hírek
2019. Február 27. 14:03, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Visszavonulóban az influenzajárvány
Tovább csökkent az influenza miatt orvoshoz fordulók száma február 18. és 24. között; a Nemzeti Népegészségügyi Központ összesítése szerint 35 százalékkal kevesebben, 33 900 ember fordult orvoshoz tüneteivel.
A szerdán közzétett jelentés szerint a 8. héten valamennyi területen csökkent az influenzás tünetekkel orvoshoz forduló betegek száma. A betegek korösszetételében sem történt változás, továbbra is a gyerekek és a fiatal felnőttek betegedtek meg.
Mint írták, továbbra is az influenza A vírus dominanciája érvényesül, a laboratóriumi vizsgálatok kizárólag A típusú influenzavírusokat azonosítottak.
Az influenza miatt több kórházban és ápolási intézetben továbbra is fenntartják a látogatási tilalmakat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk
2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld
Felhős, esős idő várható a hétvégén
Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.
2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld
Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább
Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.
