Hírek
2019. Július 11. 15:03, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Világháborús robbanóanyagokat gyűjtése miatt emeltek vádat hat férfi ellen
Világháborús robbanóanyagok gyűjtése és tárolása miatt emelt vádat az ügyészség hat férfi ellen – tudatta a Somogy Megyei Főügyészség csütörtökön közleményben.
Két huszonéves vádlott 2016 elejétől fémkeresővel járta Somogy és Fejér megye azon részeit, amelyeken egykor világháborús harcok folytak, és az ott talált robbanóanyagot is tartalmazó eszközöket – jobbára szakszerűtlenül – hatástalanították. A vádlottak több német és orosz robbanóanyag felhasználására szolgáló eszközt, illetve robbanóanyagot találtak, amit otthon tartottak engedély nélkül, így például orosz repeszgránátot vagy bunkerromboló tüzérségi gránátot, ami több mint 5 kilogramm trinitrotoluolt (TNT) tartalmazott.
A vádlottak egyike sem rendelkezett fegyvertartási engedéllyel, ennek ellenére 2018-tól lakóhelyükön éles lőfegyvereket és lőszereket is tároltak, illetve egyik vádlott-társuk azokból értékesített is háborús relikviákért cserébe.
A vádlottak közül hárman rendszeresen fogyasztottak Budapestről beszerzett marihuánát, mivel azonban azt drágán tudtak beszerezni, egyikük otthonának alagsorában is termesztették.
A Kaposvári Járási Ügyészség engedély nélküli tartással és forgalomba hozatallal elkövetett lőfegyverrel és lőszerrel visszaélés és más bűncselekmények miatt emelt vádat hat férfi ellen és valamennyiük esetében végrehajtandó szabadságvesztést indítványozott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
2026. Június 22. 06:50, hétfő | Belföld
Ma ismertetik a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
