Hírek
2021. Október 14. 09:02, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Vesztegetés miatt őrizetbe vettek egy orvost
Vesztegetés miatt őrizetbe vettek egy zalai orvost, aki a magánbetegeit állami kórházban pénzért látta el - közölte a rendőrség szerdán a police.hu oldalon.
A Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján indult eljárás szerint az orvos a magánpraxisába tartozó pácienseket telefonos egyeztetés után az egyik - közelebbről meg nem nevezett - zalai, állami kórház ultrahangos vizsgálóhelyiségébe rendelte be. A kórház alkalmazottjaként munkaidőben vagy ügyeleti időben látta el a betegeket, a kórházban végzett vizsgálatokért pedig pénzt kért, amivel megszegte az egészségügyi jogviszonyával kapcsolatos kötelességét.
A nyomozók kedden gyanúsítottként hallgatták ki az orvost, majd őrizetbe vették. Ügyében - a bűncselekménynek számító - vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt folyik nyomozás.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 12:00, csütörtök | Belföld
Új program segíti a munkát keresők elhelyezkedését
2026. Február 05. 07:27, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely az Európai Bizottsághoz fordul a szolidaritási hozzájárulás kapcsán kiadott kormányrendelet miatt
2026. Február 05. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ha melózunk, nyerünk
A jó hír az, ha melózunk, nyerünk, ha nem melózunk, nem nyerünk - jelentette ki a miniszterelnök a közelgő országgyűlési választásokkal kapcsolatban a Mandiner Klubesten szerdán Budapesten a Várkert Bazárban.
