Városlista
2026. augusztus 6, csütörtök - Berta

Hírek

2011. November 17. 07:06, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu

Véglegesítették: egyfordulós választási rendszer jöhet létre

Véglegesítették: egyfordulós választási rendszer jöhet létre

Várhatóan pénteken nyújtják be az új választójogi törvény tervezetét a Országgyűlésnek – tudta meg a Magyar Nemzet.

Információik szerint a Fidesz keddi elnökségi ülésén jóváhagyták a 2014-től életbe lépő új választókerületek határait rögzítő javaslatot is.

A lap forrásai szerint a Fidesz keddi elnökségi ülésén véglegesített előterjesztésben nem történt lényeges változás az eddig nyilvánosságra hozott elképzelésekhez képest. Eldőlt, hogy 2014-től egyfordulós, vegyes választási rendszer jöhet létre, amely százhat egyéni országgyűlési választókerületet és 94, országos listáról megszerezhető mandátumot tartalmaz. Lázár János frakcióvezető október 11-én az alkotmányügyi bizottság ülésén ismertette a Fidesz–KDNP elképzeléseit, amelyek egyfordulós, vegyes, kétszavazatos, töredékszavazat-visszaszámláló új választási rendszerről szóltak.

A Magyar Nemzet információi szerint jóváhagyták azt az új választókerületek határait rögzítő javaslatot is, amelyet már korábban kidolgoztak. Az új választókerületi határok 2014-től lépnek hatályba, addig átmeneti rendelkezésben rögzítik a jelenlegi határok érvényességét.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 06. 07:00, csütörtök | Belföld

Jövő héten kedden lehet a köztársasági elnök választás

A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.

2026. Augusztus 06. 05:00, csütörtök | Belföld

Országosan elérte, Budapesten meg is haladta a 40 Celsius-fokot a legmagasabb hőmérséklet

Országosan 40, Budapesten 43 Celsius-fok volt a legmagasabb hőmérséklet szerda délután, csapadék esélye kizárt - közölte a kormány a szerdai 16 órai, a hőségriasztásról a kormany.hu oldalon közzétett gyorsjelentésében.

2026. Augusztus 06. 04:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány

A mostani energiaválság tanulságaira is válaszolva átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány szerdai ülésén - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán szerda este.

2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld

Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél

Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.