Városlista
2025. november 7, péntek - Rezső

Hírek

2017. Szeptember 24. 14:02, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - fotó: mav.hu

Vasútállomások aluljáróinak dekorálására várnak tanulókat

Vasútállomások aluljáróinak dekorálására várnak tanulókat

A MÁV 10-16 éves tanulók és kísérő tanáraik jelentkezését várja vasútállomások gyalogos aluljáróinak dekorálására, színezésére 2017. október 8-án 24.00 óráig.

A vasúttársaság honlapján is közzétett felhívás szerint a jelentkezők Budapesten Kőbánya felső, Hűvösvölgy, vidéken Monor, Füzesabony vasútállomások gyalogos aluljáróinak falfelületeit festhetik ki.

A pályázatra legfeljebb 15 fős, általános és középiskolai csoportok jelentkezhetnek.

Pályázni méretezett, színesben elkészített látványtervvel lehet.

Az engedélyezett terveket október 13. és november 13. között vasútbiztonsági felügyelet mellett lehet majd felfesteni.

A festéshez szükséges eszközöket a MÁV ad, a pályázat sikere esetén várhatóan tavasszal további aluljárók festésére tesznek közzé felhívást - tájékoztatott a MÁV.

A pályázati kiírás elérhető a vasúttársaság honlapján, a www.mavcsoport.hu/aluljarofestes, illetve az aluljarofestes@mav.hu e-mail-címen kérhető információ kérhető.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk

2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld

Felhős, esős idő várható a hétvégén

Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.

2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld

Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább

Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.