Városlista
2025. április 22, kedd - Csilla

Hírek

2024. Augusztus 16. 07:55, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Vasárnapig még forróságra kell készülni, de a hosszú hétvége második felében enyhül a hőség

Vasárnapig még forróságra kell készülni, de a hosszú hétvége második felében enyhül a hőség

Vasárnapig még 33-40 Celsius-fok valószínű a legmelegebb órákban, majd egyre többfelé alakul ki zápor, zivatar. A csúcshőmérséklet a jövő hét elején már 28-34 fok között alakul.

Kedden, augusztus 20-án többórás napsütés várható, de szórványosan előfordulhat zápor-zivatar, és a szél is többfelé megerősödik - derül ki a HungaroMet Nonprofit Zrt. előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Pénteken napos idő várható gomoly- és fátyolfelhőkkel. Sopron térségében és az északkeleti megyékben helyenként lehet zápor, zivatar. Az északnyugati szél napközben olykor megélénkülhet. A délutáni csúcshőmérséklet 33-39 fok között alakul.

Szombaton sok napsütés várható gomoly- és fátyolfelhőkkel, néhol előfordulhat zápor, zivatar. Általában mérsékelt lesz a légmozgás, zivatar térségében azonban lehetnek erős, esetleg viharos lökések. Hajnalban 15-25, délután 33-40 fok valószínű.

Vasárnap a gomoly- és fátyolfelhők mellett többórás napsütésre lehet számítani, de szórványosan kialakulhat zápor, zivatar. A déli, délkeleti szél helyenként megélénkül, zivatarban erős vagy viharos lökések is lehetnek. Hajnalban 16-25, délután 32-40 fok valószínű, délkeleten lesz a melegebb.

Hétfőn az erőteljes gomolyfelhő-képződés és fátyolfelhők mellett többórás napsütés valószínű, de több helyen kialakulhat záporeső, zivatar. Az északi szél nagy területen megerősödik, zivatarban viharossá fokozódhat. A minimum-hőmérséklet 15-23, a csúcsérték általában 28-34 fok között várható, de a csapadékos tájakon hűvösebb, délkeleten melegebb időre kell készülni.

Kedden, augusztus 20-án a gomoly- és fátyolfelhők mellett többórás napsütésre lehet számítani, de szórványosan előfordulhat zápor, zivatar. Az északi, északkeleti szél több helyütt megerősödik, zivatarban viharos lökések is lehetnek. A hőmérséklet hajnalban 16-24, délután 27-35 fok között valószínű.

Címkék: időjárás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 21. 08:50, hétfő | Belföld

Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás

Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás, a sok napsütés mellett többfelé várható zápor, zivatar, a hőmérséklet csúcsértéke pedig 20 és 25 Celsius-fok között alakul.

2025. Április 21. 08:48, hétfő | Belföld

Erdő Péter: égető szüksége van reményre a világnak

Húsvét a remény ünnepe, és erre a reményre égető szüksége van a világnak, a népeknek, köztünk a mi népünknek is - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek húsvét vasárnap az esztergomi bazilikában.

2025. Április 20. 09:13, vasárnap | Belföld

Nagy István: Felszámolták a rábapordányi telepet, de a vírus megállításához minden állattartó fegyelmezettsége kell

Felszámolták a ragadós száj- és körömfájásvírussal fertőzött rábapordányi állattartó telepet.

2025. Április 19. 08:31, szombat | Belföld

Nagy István: a saját állatai megóvása érdekében minden gazdálkodó továbbra is tartsa be a hatósági előírásokat

Nagy István nyomatékosan ismét arra kért minden gazdálkodót, hogy a saját állataik megóvása érdekében továbbra is tartsák be a hatósági előírásokat; csak az lépjen be az állattartó telepre, akinek jelenléte elengedhetetlen.