Hírek
2019. Január 13. 12:30, vasárnap |
Belföld
Forrás: infovárosok
Új videóval népszerűsíti a rendőrség a 112 segélyhívót
Évente több mint egymillió bejelentés érkezik a 112-es központokba, amely intézkedést igényel.
A rendőrség célja a kisfilmmel az intézkedést nem igénylő hívások magas számának visszaszorításán túl, a segélykérők figyelmének felhívása arra, hogy egy bejelentés esetén a diszpécser kérdéseire adott pontos és lényegre törő válaszok életet menthetnek – olvasható a rendőrség oldalán.
Minél pontosabban meg kell válaszolni az operátorok által feltett kérdéseket, hogy a lehető leghamarabb ahhoz a készenléti szervhez kapcsolhassák a hívást, amelyik segíthet – hangsúlyozza a videó.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 06. 07:00, csütörtök | Belföld
Jövő héten kedden lehet a köztársasági elnök választás
A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
2026. Augusztus 06. 05:00, csütörtök | Belföld
Országosan elérte, Budapesten meg is haladta a 40 Celsius-fokot a legmagasabb hőmérséklet
Országosan 40, Budapesten 43 Celsius-fok volt a legmagasabb hőmérséklet szerda délután, csapadék esélye kizárt - közölte a kormány a szerdai 16 órai, a hőségriasztásról a kormany.hu oldalon közzétett gyorsjelentésében.
2026. Augusztus 06. 04:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
A mostani energiaválság tanulságaira is válaszolva átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány szerdai ülésén - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán szerda este.
2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld
Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél
Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.
