Városlista
2025. szeptember 15, hétfő - Enikő

Hírek

2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld
Forrás: MTI

Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt

Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt

Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.

"India nem csak, hogy jelentős mennyiségű oroszországi olajat vásárol, de aztán az olaj jó részét a nyílt piacon nagy haszonnal értékesíti" – írta Donald Trump, hozzátéve, hogy Indiát "nem érdekli hány ember esik áldozatául Ukrajnában az orosz hadigépezetnek".

Az amerikai elnök nem közölte, hogy milyen mértékű vámemelésben gondolkodik.

Donald Trump a múlt héten azt közölte, hogy

India esetében 25 százalékban állapította meg az Egyesült Államokban értékesített áruk után fizetendő vámot. Akkor egy meg nem nevezett mértékű büntető vámtételt is bejelentett amiatt, hogy India orosz kőolajat, valamint fegyverzetet vásárol, amivel anyagilag hozzájárul az orosz hadviselési képesség fenntartásához.
Marco Rubio amerikai külügyminiszter múlt csütörtökön a Fox Radióban úgy nyilatkozott: az Egyesült Államok stratégiai partnernek tekinti Indiát, de ez nem zárja ki azt, hogy Donald Trump elnök az Oroszországgal folytatott energiahordozó-kereskedelem miatt bizonyos büntető lépésekről döntsön.

Marco Rubio elismerte, hogy Indiának óriási az energiaigénye, amit Oroszországtól vásárolt kőolajjal, szénnel és földgázzal elégít ki. Az orosz kőolajat terhelő szankciók miatt pedig olcsón juthat hozzá, mert az orosz fél gyakran a globális ár alatt is értékesít.

"Ez sajnálatosan segít abban, hogy Oroszország fenntartsa a háborút" – fogalmazott az amerikai külügyminiszter, hangsúlyozva: ez egy olyan pont, amely "bosszúságra ad okot" az amerikai-indiai kapcsolatokban.

Címkék: trump, USA

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld

Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből

Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.

2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld

Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése

Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.

2025. Szeptember 13. 09:23, szombat | Külföld

A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként

A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként

2025. Szeptember 12. 07:25, péntek | Külföld

Lengyel külügy: az orosz légtérsértések miatt összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa

Lengyelország kérésére összehívják az ENSZ Biztonsági Tanácsának rendkívüli ülését a lengyel légtér orosz megsértése miatt - közölte a varsói külügyminisztérium csütörtökön az X-en.