Városlista
2026. június 22, hétfő - Paulina

Hírek

2021. November 15. 19:09, hétfő | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Tovább emelkedik a szennyvízben a koronavírus örökítőanyaga

Tovább emelkedik a szennyvízben a koronavírus örökítőanyaga

Továbbra is nő a szennyvízben a koronavírus örökítőanyagának mennyisége - közölte a Nemzeti Népegészségügyi Központ hétfőn a honlapján.

Mint írták, enyhébb, de továbbra is emelkedő tendencia figyelhető meg a szennyvízminták koronavírus-örökítőanyagának koncentrációjában.

Debrecenben és Békéscsabán a mért koncentráció magas, 17 mintavételi helyen emelkedett kategóriába sorolható - jegyezték meg.

Az NNK közölte: tendencia tekintetében hat mintában - Békéscsabán, Budapest agglomeráció vizsgált városaiban, Debrecenben, Pécsen, Szombathelyen és Zalaegerszegen - a koronavírus-örökítőanyag mennyiségének emelkedése tapasztalható.

Az NNK azt kérte, akinek tünetei vannak, ne menjen közösségbe, hanem maradjon otthon és telefonon értesítse háziorvosát. Azt is kérik, hogy az emberek tartsák be a 1,5 méteres távolságot, viseljenek maszkot a tömegközlekedési eszközökön és gyakran és alaposan mossanak kezet. Az NNK javasolja, hogy mindenki éljen a védőoltás lehetőségével.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.

2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld

MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend

Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban