Városlista
2025. november 7, péntek - Rezső

Hírek

2018. Július 14. 05:02, szombat | Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay

Törvénykezési szünet kezdődik a bíróságokon

Törvénykezési szünet kezdődik a bíróságokon

Július 15-én megkezdődik a bíróságokon a törvénykezési szünet - közölte az Országos Bírósági Hivatal (OBH) pénteken a honlapján.

A polgári perrendtartás hatálya alá tartozó eljárásokban az órákban, napokban, munkanapokban megállapított határidőbe egyes kivételekkel nem számít bele a törvénykezési szünet időszaka.

A határidők számításának általános szabályai irányadók az ítélkezési szünet alatt is egyebek mellett soron kívüli eljárás, előzetes bizonyítás esetén, egyes végrehajtási perekben és nemperes eljárásokban.

Büntetőügyekben a határidők számítását a törvénykezési szünet nem érinti. A büntetőbírák ez idő alatt is eljárnak az előállításos ügyekben és döntenek a kényszerintézkedésekről.

A kezelőirodák nyitva tartanak a bíróságokon, az ügyfelek benyújthatják beadványaikat és betekinthetnek az iratokba.

A törvénykezési szünetről és az egyes kezelőirodák nyitvatartási rendjéről az ítélőtáblák, törvényszékek honlapjain olvasható további tájékoztatás.

A törvénykezési szünet augusztus 20-ig tart a bíróságokon.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk

2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld

Felhős, esős idő várható a hétvégén

Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.

2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld

Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább

Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.