Hírek
2017. December 04. 07:16, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Több mint négy órában tárgyalhat a Parlament az uniós pénzekről
Az Országgyűlés ma zárja le előző héten kezdődött négynapos ülését. A képviselők több mint négy órában tárgyalhatnak a 2014-2020 közötti időszakban Magyarországnak járó uniós források felhasználásáról.
A képviselők a 11 órakor kezdődő ülésnap elején a bányászok előtt tisztelegnek Borbála-nap alkalmából. A napirend előtti felszólalásokat követően a kérdések ezúttal is másfél, az azonnali kérdések pedig egy órában hangozhatnak el.
Ezt követi az uniós pénzek felhasználásáról szóló politikai vita. Azt a kormány legfeljebb 40 perces nyilatkozata indítja, a képviselőknek ezt követően több mint négy órájuk van véleményük kifejtésére.
Az ülés napirend utáni felszólalásokkal ér véget.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 08. 08:38, szombat | Belföld
Orbán Viktor: a rezsicsökkentést sikerült megvédeni, Magyarország teljes szankciómentességet kap
A rezsicsökkentést sikerült megvédeni, a Török Áramlat és a Barátság vezeték esetében Magyarország teljes mentességet kap az orosz energiahordozókra kivetett amerikai szankciók alól
2025. November 08. 08:35, szombat | Belföld
Orbán Viktor: új fejezetet nyitunk a magyar-amerikai kapcsolatokban
Azért vagyunk itt, hogy új fejezetet nyissuk a magyar-amerikai kapcsolatokban - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Washingtonban, amikor Donald Trump amerikai elnök fogadta a Fehér Házban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
