Hírek
2023. Április 07. 08:10, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Tesztlövészeten próbálták ki a magyar légierő leendő helikopterét
Idén nyáron megérkeznek a magyar légierő Airbus H225 típusú helikopterei - jelentette be Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter Facebook-videójában, miután kipróbálták egyet csütörtökön Várpalotán.
Az Airbus H225-ös helikoptereket idén nyáron veszi át a Magyar Honvédség, a légi járművekre speciális, H-Force elnevezésű fegyverzetrendszert szerelnek - közölte a miniszter. Hozzátette: a világon először a magyar légierőnél vezetik be "ezt a kombinációt, ezzel a fegyverzetrendszerrel".
Ma itt Várpalotán azt láthatták, hogy ez a nem irányított rakétát hogyan lőtték ki és találta el pontosan a célját - mondta a honvédelmi miniszter.
"Ez egy nagyon modern XXI. századi, a digitális haderőbe illeszkedő komoly fejlesztés", amely hamarosan a magyar légierőnél működik majd - tette hozzá. Úgy fogalmazott: "A békéhez erő kell, folytatjuk a munkát."
A kép csak illusztráció - Jetfly.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk
2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld
Felhős, esős idő várható a hétvégén
Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.
2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld
Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább
Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.
