Hírek
2011. Augusztus 05. 14:23, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Termőföldeken dolgoznak majd a közmunkások?
Az egyik célja a most kezdődő közmunkaprogramoknak, hogy megfelelő képzés után a foglalkoztatottak javakat termeljenek.
Melyeket fel lehet használni a helyi közétkeztetésben - jelentette ki a Magyar Hírlapnak Papp Károly, a Belügyminisztérium közfoglalkoztatásért felelős helyettes államtitkára.
A közmunkások egy évig a növénytermesztés, majd egy évig az állattenyésztés fortélyait tanulják, és alapfokú képesítést is szereznek. Papp Károly elmondta, hogy további nyolc-kilenc kistérségben indítanak a következő hetekben mintaprogramokat. Az államtitkár hangsúlyozta, hogy értékteremtő és hasznos munkát akarnak adni az érintetteknek. Közölte, hogy arra törekszenek, hogy a lakóhely körzetében biztosítsanak hasznos és értelmes munkát az embereknek.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 06:50, hétfő | Belföld
Ma ismertetik a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
2026. Június 21. 14:00, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás jelezte, hogy jogi eszközök alkalmazásával is ellenáll az eltávolítását célzó erőfeszítéseknek
2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
