Városlista
2025. november 7, péntek - Rezső

Hírek

2025. Február 07. 07:11, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Rétvári Bence: megérkezett az emelt bér a tanárokhoz és az óvónőkhöz

Rétvári Bence: megérkezett az emelt bér a tanárokhoz és az óvónőkhöz

Megérkezett a tanárok és az óvónők megemelt bére - közölte a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára csütörtökön a kormány Facebook-oldalán, rámutatva: idén januártól újabb 21,2 százalékkal nőttek a bérek, tavaly januártól pedig már megvalósult egy 32,2 százalékos emelés.

Rétvári Bence a videóban hangsúlyozta: összességében idén 339 milliárd forinttal többet keres 143 ezer tanár, tanító, óvónő.

Felhívta a figyelmet arra, hogy míg 2010-ben 200 ezer forint körül volt a pedagógusok átlagos fizetése Magyarországon, ma már 844 ezer forint.

Azok, akik hátrányos helyzetű gyermekeket tanítanak, még magasabb fizetést kapnak, hiszen ők automatikusan 20 százalékos többlethez jutnak. Többet kapnak azok a tanárok is, akik természettudományt, matematikát vagy más hasonló tantárgyat oktatnak
- emelte ki az államtitkár.

Hozzátette: a bérekkel együtt nőttek a pótlékok is, így az osztályfőnöki, a többlettanítási és az igazgatói pótlék is.

Az emelt béreknek a felvételinél is érződik a hatásuk, hiszen az elmúlt években rekordmagasságban volt a pedagógusképzésre felvettek száma Magyarországon - közölte az államtitkár.

Rétvári Bence hangsúlyozta, hogy minden szülő számára nagyon fontos a tanárok, tanítók, óvónők megbecsülése, és ma már ez a megbecsültség a bérekben is jelentkezik.

Címkék: béremelés, oktatás

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk

2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld

Felhős, esős idő várható a hétvégén

Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.

2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld

Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább

Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.