Hírek
2023. Július 03. 10:48, hétfő |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Rengeteg szemetet szállított Magyarországra Olaszországból
1900 tonna szemetet hozatott Olaszországból, majd helyezett el engedély nélkül kaposvári és pécsi ingatlanokon – a Kaposvári Járási Ügyészség vádat emelt ellene.
A vád szerint az ötvenes éveiben járó férfi olasz vállalatokkal szerződéseket kötött, jobbára műanyag, textil és papír hulladék szállítását vállalta. 2022 januárja és 2022 júliusa között több kamionnyi szemetet hozatott Pécsre és Kaposvárra, amit a cégei által bérelt, lakóövezetek melletti telkeken helyezett el.
A vádlottnak a hulladék gyűjtésére, tárolására engedélye nem volt.
A Kaposvári Járási Ügyészség különösen jelentős mennyiségű hulladékra elkövetett hulladékgazdálkodás rendje megsértésének bűntette miatt emelt vádat. A többszörös visszaeső vádlottal szemben fegyházbüntetés és közügyektől eltiltás kiszabását indítványozta.
Fotó: Ügyészség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk
2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld
Felhős, esős idő várható a hétvégén
Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.
2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld
Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább
Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.
