1 Rendkívüli nyitva tartás van a kormányablakokban és okmányirodákban | Hírek | infoBuda
Városlista
2026. február 6, péntek - Dóra

Hírek

2019. Október 12. 08:01, szombat | Belföld
Forrás: mti

Rendkívüli nyitva tartás van a kormányablakokban és okmányirodákban

Rendkívüli nyitva tartás van a kormányablakokban és okmányirodákban

Szombaton és vasárnap rendkívüli nyitvatartás van a kormányablakokban, okmányirodákban, hogy a lejárt személyi okmányok helyett újakat igényelhessenek a választópolgárok.

A választási törvény szerint csak azok vehetnek részt a szavazáson, akik érvényes okmányokkal igazolni tudják magukat, és lakcímkártyájukat is magukkal viszik. Akiknél nincsenek ott a szükséges okmányok, azok nem voksolhatnak. Minden választásnál akadnak azonban olyanok, akik csak a szavazatszámláló bizottság előtt szembesülnek azzal, hogy lejárt valamelyik személyi okmányuk.

A Miniszterelnökség korábban közölte: annak érdekében, hogy minden választásra jogosult szavazhasson az önkormányzati választáson, a választás hétvégéjén, szombaton és vasárnap rendkívüli nyitvatartási rend lesz érvényben a kormányablakkal, okmányirodával rendelkező településeken.

A nyitva tartó kormányablakok és okmányirodák listája a https://kormanyablak.hu/hu/kormanyablakok-es-okmanyirodak-rendkivuli-nyitvatartasa-2019-oktober-1213 címen érhető el. Az érintett kormányablakok és okmányirodák szombaton 8 és 19 óra között, vasárnap 7 és 19 óra között tartanak nyitva.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 05. 12:00, csütörtök | Belföld

Új program segíti a munkát keresők elhelyezkedését

2026. Február 05. 07:25, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: ha melózunk, nyerünk

A jó hír az, ha melózunk, nyerünk, ha nem melózunk, nem nyerünk - jelentette ki a miniszterelnök a közelgő országgyűlési választásokkal kapcsolatban a Mandiner Klubesten szerdán Budapesten a Várkert Bazárban.