Városlista
2025. december 22, hétfő - Zéno

Hírek

2020. Január 04. 07:04, szombat | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Rekordszámú autót adott át a Tesla

Rekordszámú autót adott át a Tesla

Rekordszámú elektromos autót adott át a Tesla a negyedik negyedévben.

Az amerikai autógyártó az amerikai értékpapír-felügyeletnek (SEC) pénteken átadott tájékoztatójában közölte, hogy 112 ezer autót szállított le, amiből 92 550-re rúgott a legkeresettebb típus, a Model 3 száma. A Model S és a Model X autókból 19 450 darabot adtak át a negyedik negyedévben.

Elemzők ennél kevesebb autó, mintegy 105 ezer jármű leszállítására számítottak. A vártnál jobb adat annak köszönhető, hogy erősödött a kereslet a "tömegterméknek" szánt Model 3 iránt.

A tavalyi utolsó negyedévben a Tesla 104 891 autót gyártott, ebből 86 958 volt Model 3, a Model S/X autók száma pedig 17 933-ra rúgott.

A tavalyi egész évben a Tesla mintegy 367 500 elektromos autót szállított le megrendelőinek, 50 százalékkal többet az előző évinél.

A Tesla 360-400 ezres értékesítési célt tűzött ki a 2019-es évre. Az október végén közzétett, harmadik negyedéves beszámolóban a Tesla menedzsmentje úgy fogalmazott, "nagyon bízik abban, hogy idén meghaladja a 360 ezret" eladott autóinak száma.

New Yorkban a tőzsdenyitást megelőző elektronikus kereskedésben a Tesla 2,15 százalékos pluszban, 439,49 dolláros árfolyamon forgott.

Címkék: autó, rekord, Tesla

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 22. 10:08, hétfő | Külföld

Az amerikai haderő az Iszlám Állam több tucat létesítménye ellen hajtott végre csapásokat Szíriában

Az Egyesült Államok hadereje több tucat, az Iszlám Állam terrorszervezethez tartozó célpont ellen hajtott végre csapásokat Szíriában – közölte washingtoni idő szerint pénteken este Pete Hegseth hadügyminiszter.

2025. December 20. 09:47, szombat | Külföld

Putyin: Oroszország kész befejezni a konfliktust, ha az okai megszűnnek

Oroszország készen áll és hajlandó véget vetni az ukrajnai konfliktusnak, ha a válság kiváltó okai megszűnnek - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai évértékelő sajtótájékoztatóján.

2025. December 18. 07:37, csütörtök | Külföld

Az EP támogatja az orosz gáz teljes és kötelező kivezetését

2025. December 17. 07:49, szerda | Külföld

Donald Trump jogi képviselői egy floridai bíróságon nyújtották be a BBC elleni 10 milliárd dolláros keresetet

Donald Trump amerikai elnök jogi képviselői Washingtonban kedden bejelentették, hogy egy floridai bíróságon nyújtották be a brit BBC elleni keresetet összesen 10 milliárd dolláros értékben.