Hírek
2022. Szeptember 02. 11:07, péntek |
Belföld
Forrás: Hirbalaton.hu
Rekord sokan hajóztak idén a Balatonon
A menetrendi, a sétahajók, a bulihajók pedig különösen nagy forgalmat produkáltak a szezonban.
1 millió 800 ezernél többen vették igénybe a Balatoni Hajózási Zrt. (BAHART) járatait a 176. hajózási főszezonban. Mind a személyhajók, mind a sétahajók, mind a kompok látogatottsága emelkedett az tavalyihoz képest,
a legnagyobb emelkedést, 76%-os növekedést a bulihajók mutatták idén.
A séta- és programhajókat együttesen 160 ezren használták a szezon végéig, ami 20%-os növekedést jelent. Ebből a bulihajókon 22 ezren, a Varázshajókon 8500-an szórakoztak.
A személyhajókon eddig több mint 640 ezren utaztak, 60 ezerrel többen mint tavaly, ami 10%-os emelkedést jelent. A menetrendi hajók 475 ezer főnél nagyobb utasforgalmat bonyolítottak le. A legnépszerűbb a Siófok-Balatonfüred-Tihany és Fonyód-Badacsony útvonal volt.
A legsűrűbb nap augusztus 13. volt, amikor 20 ezerenél több utast szállítottak a hajók, kompok. A kompok 1 185 ezer utast, 365 ezer járművet és 95 ezer kerékpárt szállítottak összesen a szezon végéig.
Forrás: hirbalaton.hu
Fotó: MTI
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk
2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld
Felhős, esős idő várható a hétvégén
Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.
2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld
Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább
Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.
