Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2016. Január 31. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - fotó: illusztráció

Pollenhelyzet – van, ami már most tüneteket okoz az allergiásoknak

Pollenhelyzet – van, ami már most tüneteket okoz az allergiásoknak

Elérheti a tüneteket okozó szintet a levegőben a mogyoró pollenjének koncentrációja - közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) szombaton az MTI-vel.

Az Országos Közegészségügyi Központ legfrissebb pollenjelentése szerint a hétvégén várhatóan fokozódik a mogyoró, az éger, valamint a ciprus- és tiszafafélék pollenszórása - írták.

A mogyoró és az éger pollenkoncentrációja sokfelé elérheti a közepes, sőt a mogyoróé a déli országrészben a magas szintet is. Az arra érzékenyek allergiás tüneteik hirtelen megjelenésére és erősödésére számíthatnak - hívta fel a figyelmet az ÁNTSZ.

Címkék: allergia, allergiás, pollen

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.

2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld

Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron

A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.

2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld

Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott

Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.

2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld

ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom

Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani