Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2024. December 27. 08:24, péntek | Külföld
Forrás: MTI

Oroszországban 25 százalékkal nőtt az autógyártás novemberben éves szinten

Oroszországban 25 százalékkal nőtt az autógyártás novemberben éves szinten

Oroszországban éves szinten nőtt, havi összevetésben csökkent a személyautó-gyártás novemberben.

Az orosz statisztikai hivatal adatai szerint novemberben 80 ezer 400 személyutó készült az országban, ami 25 százalékkal több az egy évvel korábbinál, de 11,8 százalékkal kevesebb októberhez viszonyítva.

Az idei első tizenegy hónapban 679 ezer személyképkocsit gyártottak Oroszországban, 39,3 százalékkal többet mint egy évvel korábban.

A teherautó-gyártás 3 százalékkal, 17 ezer 400-ra csökkent éves szinten és 10,4 százalékkal esett októberhez képest. A januártól november végéig tartó időszakban 178 ezer teherautót gyártottak Oroszországban, 9,8 százalékkal többet, mint 2023 azonos időszakában.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld

Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből

Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.

2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld

Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése

Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.

2025. Szeptember 13. 09:23, szombat | Külföld

A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként

A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként

2025. Szeptember 12. 07:25, péntek | Külföld

Lengyel külügy: az orosz légtérsértések miatt összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa

Lengyelország kérésére összehívják az ENSZ Biztonsági Tanácsának rendkívüli ülését a lengyel légtér orosz megsértése miatt - közölte a varsói külügyminisztérium csütörtökön az X-en.