Hírek
2025. Június 25. 07:13, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Orbán Viktor: az Európai Uniót azért hozták létre, hogy békét és fejlődést hozzon a tagállamainak
Az Európai Uniót azért hozták létre, hogy békét és fejlődést hozzon a tagállamainak, igazságtalan elvárni bármelyik tagállamtól, hogy vállalja egy háború kockázatát
- írta Orbán Viktor miniszterelnök az X-en Volodimir Zelenszkij bejegyzésére reagálva.
Az ukrán elnök szintén az X-en közzétett bejegyzésében igazságtalannak nevezte, hogy Magyarország nem támogatja Ukrajna európai uniós csatlakozását.
Orbán Viktor válaszüzenetében úgy fogalmazott:
"elnök úr, minden tiszteletem mellett: az Európai Uniót azért hozták létre, hogy békét és fejlődést hozzon a tagállamainak. Felvenni egy olyan országot a tagjaink közé, amely háborúban áll Oroszországgal, azonnal belesodorná az EU-t egy közvetlen konfliktusba. Igazságtalan dolog elvárni bármelyik tagállamtól, hogy vállalja ezt a kockázatot"
- írta az X-en a miniszterelnök.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
