Városlista
2025. november 7, péntek - Rezső

Hírek

2022. Június 17. 12:03, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Online konzultációt kezd a kata adónemről a BKIK

Online konzultációt kezd a kata adónemről a BKIK

Online konzultációt kezd a kisadózó vállalkozások tételes adójáról (kata) a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK) - közölte a kamara csütörtökön az MTI-vel.

A kezdeményezéstől azt várják, hogy széleskörű egyetértés alakuljon ki az adónem átalakításáról.

A BKIK szerint a 450 ezer katás vállalkozás túlnyomó része indokoltan alkalmazza az adónemet.

A BKIK szerint 100-150 ezren főállású vállalkozóként működhetnének továbbra is, ők elsősorban lakossági ügyfeleket, és kisebb értékben vállalati megrendelőket szolgálnak ki.

Ugyanennyien a kata eredeti célján túllépve, mégis szabályosan és etikusan váltottak a katás adózásra - tették hozzá. A vállalati megrendeléseik ügyfelenként meghaladhatják az évi 1 millió forintot, de a színlelt szerződés vagy a bújtatott foglalkoztatás náluk nem merülhet fel.

További 60-80 ezren főállású alkalmazottként vagy nyugdíjasként keresetkiegészítésnek tekinti a katát, amely az egyszerűsége miatt vonzó számukra. Nekik új adónem bevezetését javasolja a BKIK.

A közlemény szerint 100-150 ezer vállalkozó lehet, aki a katát az ügyletei gazdasági tartalmának megfelelő közteher kikerülésére használja. Munkajövedelem vagy általános szabályok szerinti osztalékjövedelem helyett ugyanis katás számlát állítanak ki, ezzel jelentős kárt okoznak mind a költségvetésnek, mind az adózási szabályokat betartó versenytársaknak. Kiszorításuk a katából elsődleges gazdasági és költségvetési érdek - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk

2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld

Felhős, esős idő várható a hétvégén

Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.

2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld

Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább

Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.