Hírek
2015. Július 03. 07:06, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
OGY - Újabb menekültügyi intézkedések a napirenden

Újabb menekültügyi törvényváltoztatási javaslatot tárgyal az Országgyűlés a ma folytatódó nyári rendkívüli ülésezésén.
A képviselők ezúttal a belügyminiszter menekültügyi eljárásokat lerövidítő előterjesztéséről mondhatják el véleményüket. A Ház rendkívüli ülésének összehívását - a jövő hétfőihez hasonlóan - a kormány kezdeményezte.
A házelnök napirendi javaslata alapján pénteken kivételes eljárásban tárgyalhatják a belügyminiszter menekültügyi eljárások lerövidítésére tett javaslatát, amely a magyar-szerb határra tervezett ideiglenes kerítéssel összefüggésben rendelkezik a határ menti ingatlantulajdonosok kártalanításáról is.
Az ülés további részében a képviselők egyebek mellett az alapvető jogok biztosának, valamint az Állami Számvevőszék (ÁSZ) tavalyi évről szóló beszámolóját, továbbá a szerencsejáték-törvény módosítását is megvitathatják még egyszer a hétfőn várható zárószavazás előtt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 15. 07:50, hétfő | Belföld
Megújul a fonyódi kikötő
2025. Szeptember 15. 07:49, hétfő | Belföld
Varga-Bajusz Veronika: óriási sikert értek el a magyar fiatalok a szakképzési Európa-bajnokságon
2025. Szeptember 13. 09:27, szombat | Belföld
Ejtőernyős gyakorlattal folytatódott az Adaptive Hussars 2025
Ejtőernyős ugrást hajtottak végre a Különleges Műveleti Parancsnokság katonái pénteken a Várpalota határában lévő nullponti lő- és gyakorlótéren.
2025. Szeptember 13. 09:26, szombat | Belföld
Lázár János részletes, szigorú és őszinte vizsgálatot kért a magyarkúti vonatbaleset ügyében
Minden részletre kiterjedő, \"szigorú és őszinte vizsgálatot\" kért a MÁV vezetésétől a Magyarkút megállónál péntek reggel történt vonatbaleset ügyében az építési és közlekedési miniszter.