Városlista
2025. november 7, péntek - Rezső

Hírek

2011. Szeptember 12. 07:21, hétfő | Belföld
Forrás: HírTV

Nyár az őszben: százéves rekord dőlt meg

Nyár az őszben: százéves rekord dőlt meg

Százéves hőmérsékletrekord dőlt meg: Bugacon 34 és fél fokot mértek. A fővárosi strandokon teltház volt, a mediterrán térségből érkező meleg az előrejelzés szerint a hét végig kitart.

Hiába mutatta a naptár szeptember második hétvégéjét, a budapesti strandok már vasárnap délelőtt megteltek.

Szűcs Panni, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. szóvivője azt mondta: júliusban nagyon rossz idő volt, akkor a cégnek ez egy több mint 100 millió forintos bevételkiesést jelentett, ezért is próbálja a vezetés meghosszabbítani a nyitva tartást, hátha ezt a bevételkiesést lehet kompenzálni.

A Velencei-tónál a forgalom jóval kisebb volt, mint a fővárosban, a gárdonyi szabadstrandon néhány család lézengett. A tó vizét 19 fokra hűtötte vissza a hidegfront az elmúlt másfél hétben.

A több mint százéves napi melegrekord megdőlt: 1905-ben 33,8 fokot mértek szeptember 11-én Orosházán, most Bugacon 34 és fél fokot.

Üveges Zoltán meteorológus a hírTV-nek azt mondta: jelenleg az időjárásban a nyárias idő folytatódik, délnyugat felől folyamatosan meleg levegő érkezik a mediterrán térségből a Kárpát-medencébe, ez okozza a mostani későnyári-nyári időjárást.

Ha marad a nyárias ősz, Budapesten két strand nyitva tartását szeptember 30-ig meghosszabbítják. (pr)

hírTV

Címkék: hőmérséklet

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk

2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld

Felhős, esős idő várható a hétvégén

Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.

2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld

Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább

Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.