Hírek
2019. Január 12. 16:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Nőtt a forgalomban lévő készpénz mennyisége Magyarországon
Az utóbbi években nőtt a forgalomban lévő készpénz mennyisége Magyarországon - mondta Németh Dávid, a K&H elemzője szombat reggel az M1 aktuális csatornán.
Az elemző szerint bár továbbra is népszerű a készpénz az országban, nem érdemes jelentős mennyiségben például bankban tartani a megtakarításokat, hiszen nagyon alacsonyak a betéti kamatok.
Az egyik legbiztonságosabb befektetési formának az államkötvényt nevezte, hiszen így biztosan pénzéhez jut az ember, igaz a kamat is alacsonyabb.
Arra a kérdésre, hogy Magyarországon mennyi pénzt tarthatnak az emberek maguknál, azt válaszolta, a forgalomban lévő készpénz nagy része a "párnacihában" lehet, ez összességében több ezer milliárd forint lehet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk
2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld
Felhős, esős idő várható a hétvégén
Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.
2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld
Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább
Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.
