Hírek
2020. Június 22. 17:01, hétfő |
Életmód
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Nőtt a férfiak gyermekvállalási kedve
Nőtt a férfiak gyermekvállalási kedve - közölte a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) stratégiai elnökhelyettese az M1 csatorna vasárnap esti műsorában.
Molnár Balázs, aki maga is háromgyermekes édesapa, elmondta: az elmúlt tíz évben mindössze egy évvel nőtt az édesapák átlagéletkora. Némi átrendeződés tapasztalható azonban: a 35 év alatti édesapák száma húsz százalékkal csökkent, míg a 40 év felettieké megduplázódott. Arról is beszélt: a családvédelmi akcióterv bevezetését követő saját felmérésük szerint több férfi szeretne kettő vagy három gyermeket, mint nő.
Magyarországon döntően a kétkeresős családmodell érvényesül, de a férfiaktól tradicionálisan elvárják, hogy gondoskodjanak a család anyagi biztonságáról, azonban egyre nagyobb az igény arra is, hogy minőségi időt töltsenek a gyermekeikkel - mondta. Beszámolt egy a koronavírus-járvány alatti kutatási eredményükről is, miszerint az emberek 24 százaléka tudott több időt tölteni a családja körében, és a családok 40 százalékában jobban tudták megélni a hétköznapokat úgy, hogy össze voltak zárva.
Kitért arra is, hogy azok a fiatalok, akiknek jó viszonyuk volt az édesapjukkal, 80 százalékkal nagyobb eséllyel lesznek boldog felnőttek, mint akiknek nem. Hozzátette: a családjuk életében aktívan részt vevő férfiaknak a többieknél négyszer nagyobb esélyük van a hosszabb életre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 06. 17:00, csütörtök | Életmód
Egy rájából származó molekula daganatellenes hatását vizsgálták szegedi kutatók részvételével
Egy rájából és egy dél-amerikai békából származó molekulahibrid daganatellenes hatását vizsgálták a Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) munkatársainak részvételével
2026. Augusztus 06. 11:00, csütörtök | Életmód
Egy hétvége alatt több turista érkezett Montenegróba, mint ahány lakosa van az országnak
Több mint 632 ezer utas lépte át Montenegró határait a múlt hétvégén, vagyis három nap alatt többen érkeztek az országba, mint ahányan a legutóbbi népszámlálás szerint az országban élnek - közölte a montenegrói rendőrség.
2026. Augusztus 05. 16:00, szerda | Életmód
Egy kutatás szerint a közösségi oldalak 14 éves kor előtti használata rontja az írás- és számolási készségeket
2026. Augusztus 05. 11:00, szerda | Életmód
Visszavonták az M1 Híradó bejelentett főszerkesztőjének és műsorvezetőjének megbízását
Visszavonta az M1 Híradó bejelentett főszerkesztőjének és műsorvezetőjének - Hajdú Gábornak és Borsa Miklósnak - megbízását a közmédia vezetősége
