Városlista
2026. március 23, hétfő - Emőke, Botond, Ottó, Kartal

Hírek

2018. Szeptember 22. 18:03, szombat | Belföld
Forrás: mti

Nem változik az üzemanyagok jövedéki adója októbertől

Nem változik az üzemanyagok jövedéki adója októbertől

Nem változik októbertől az üzemanyagok jövedéki adója, mivel az adóhatóság által vizsgált időszakban 50 dollár fölött maradt az ásványolaj Brent napi jegyzések alapján meghatározott hordónkénti átlagára.

A benzin jövedéki adója így 120 forint, a gázolajé 110,35 forint marad.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) honlapján pénteken közzétett adatok szerint július 1. és szeptember 15. között 74,69 dollár volt a kőolaj hordónkénti átlagára, amely meghatározza az üzemanyagok jövedéki adójának október 1-jétől hatályos mértékét.

Az Országgyűlés által 2016 júniusában elfogadott jövedékiadó-törvény a kőolaj világpiaci árához köti az üzemanyagok jövedéki adóját. Az adómértékek a kőolaj világpiaci árának függvényében negyedévente módosulhatnak.

Ötven dollár feletti világpiaci árnál az adó mértéke az ólmozatlan benzin esetében literenként 120 forint, ha azonban a világpiaci ár legfeljebb 50 dollár, akkor 125 forint. A gázolaj esetében 50 dollár feletti árnál 110,35 forint, legfeljebb 50 dolláros árnál pedig 120,35 forint az adó.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen

Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld

Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten

A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull

2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt

Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.