Hírek
2020. Április 17. 06:41, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Mesékkel, új tartalmakkal és tanácsokkal segíti a családokat az UNICEF
Mesékkel, új tartalmakkal és tanácsokkal segít a UNICEFf Magyarország azoknak a családoknak, amelyek tartalmas és biztonságos elfoglaltságot keresnek gyermekük számára - közölte az UNICEF Magyarország csütörtökön.
A www.unicef.hu/koronavirus-ellen-magyarorszagon oldalon videó formájában elérhető Tóth Krisztina Járványmese című írása Huzella Júlia színész előadásában - olvasható a szervezet közleményében. A Járványmese az öt év feletti korosztálynak szól, segíti a szülőket és a gyereket abban, hogy a járvány miatt kialakult helyzetről beszélgessenek. Elérhetővé vált a Gyerekkuckó elnevezésű új ingyenes szolgáltatás is, ahol több mese és egyéb tartalom várja az óvodásokat. A Gyerkkuckó színészek és a könyves szakma összefogásával valósult meg, de folyamatosan csatlakoznak új tagok is a kezdeményezéshez. A Cerkabella, a Manó Könyvek Kiadó, a Móra és a Pagony is felajánlotta saját műveit, a meséket pedig olyan művészek olvassák fel többek között, mint Bartsch Kata, Ember Márk, Farkasházi Réka, Hámori Gabriella, Kárász Eszter, Klem Viktor, Mikó István, Pokorny Lia, Polgár Csaba, Trokán Anna, Szabados Mihály, Szávai Viktória vagy Szinetár Dóra.
Mindezek mellett a weboldalon elérhetők a szervezet blogjának bejegyzései is, ahol a vészhelyzettel kapcsolatos hasznos információkról, a társadalmat érintő kihívásokról, kérdésekről, problémákról olvashatnak az érdeklődők.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk
2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld
Felhős, esős idő várható a hétvégén
Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.
2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld
Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább
Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.
