Városlista
2025. szeptember 16, kedd - Edit

Hírek

2021. Június 24. 13:05, csütörtök | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Melegrekordot mértek Moszkvában és Szentpéterváron

Melegrekordot mértek Moszkvában és Szentpéterváron

Moszkvában és Szentpéterváron egyaránt 34,7 fokos melegrekordot mértek 14 órakor szerdán - közölte az orosz meteorológiai szolgálatra hivatkozva a Kommerszant című napilap online kiadása.

Moszkvában a hőség ezzel nemcsak az 1948-ban feljegyzett 33,6 fokos napi csúcsot döntötte meg, de egyúttal beállította az 1901. június 21-én mért abszolút fővárosi júniusi rekordot is.

Szentpéterváron szintén megdőlt az 1917-ben feljegyzett, 30,7 fokos napi rekord, de megszületett minden idők új, délután kettőkor mért helyi júniusi csúcsa is. Ám a hőség még tovább nőtt, és a Gismeteo meteorógiai portál szerint 16 óra 15-re elérte a még sohasem tapasztalt 35,5 fokot.

Moszkvában a meteorológusok csütörtökre 36 fokos kánikulát jósolnak, Oroszország "északi fővárosban" azonban várhatóan 26 fokosra hűl le a levegő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld

Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből

Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.

2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld

Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése

Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.

2025. Szeptember 13. 09:23, szombat | Külföld

A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként

A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként

2025. Szeptember 12. 07:25, péntek | Külföld

Lengyel külügy: az orosz légtérsértések miatt összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa

Lengyelország kérésére összehívják az ENSZ Biztonsági Tanácsának rendkívüli ülését a lengyel légtér orosz megsértése miatt - közölte a varsói külügyminisztérium csütörtökön az X-en.