Hírek
2023. Február 09. 09:26, csütörtök |
Belföld
Forrás: Honvedelem.hu
Megszólalt a Honvédség a földrengéshez hasonló jelenséggel kapcsolatban
Elsősorban Heves megyéből érkeztek ezzel kapcsolatos észlelések.
Kedden az ELKH FI Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium azt jelentette, hogy Heves megye bizonyos területein földrengéshez hasonló jelenséget tapasztaltak, ám azt a kutatóintézet is kizárta, hogy valóban földrengés történt volna, de nem tudták megmagyarázni, hogy akkor mit is észleltek pontosan.
Szerdán a Magyar Honvédség rövid közleményt adott ki minderről. Mint írják, vadászgépek gyakorlatoztak, amelyek hangrobbanást okozhattak, de azt is hozzátették, hogy ezek a gyakorlatok korábban nem okoztak földrengéshez hasonló jelenségeket.
A Magyar Honvédség vadászgépei február 7-én a délelőtti órákban Heves vármegye térségében hajtottak végre kiképzési repülést. Ezen feladat során – betartva minden jogszabályt – minden lakott települést előírásszerűen kerültek, nem repültek be föléjük. Az eddigi repülési tapasztalatok alapján elmondható, hogy még a hangsebesség feletti kiképzési repülések sem okoztak soha »földrengésszerű« érzetet, amelyet bármilyen szenzoron ki tudtak mutatni – írta a Honvédség.
Fotó: Szalóky Zsolt
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
