Városlista
2026. március 23, hétfő - Emőke, Botond, Ottó, Kartal

Hírek

2020. Január 03. 09:05, péntek | Belföld
Forrás: mti

Megkapták félmillió forintos juttatásukat a fegyveres testületek tagjai

Megkapták félmillió forintos juttatásukat a fegyveres testületek tagjai

Még az év végén megkapták bruttó félmillió forintos juttatásukat a fegyveres testületek dolgozói - közölte az M1 csütörtök esti Híradójában a Magyar Államkincstár tájékoztatására hivatkozva.

A juttatásokat 72 óra alatt 80 ezer embernek számfejtették - jegyezték meg.

Kész-Varga Mónika, az Országos Rendőr-főkapitányság sajtóügyeletese az M1-nek azt mondta: a pénzt december 30-án valamennyi rendőri szerv és intézmény az összes jogosultnak elutalta.

Belicza Andrea, a Honvédelmi Minisztérium sajtófőnöke úgy nyilatkozott: az ünnepek alatt is több ügyviteli alkalmazott és bérszámfejtő dolgozott azon, hogy valamennyi jogosult megkapja pénzét. Hétfőn mindenkinek átutalták, így 31-én már minden jogosult katona számlájára meg is érkezett az összeg - közölte.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen

Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld

Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten

A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull

2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt

Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.