Hírek
2013. Április 04. 12:20, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Matolcsy: növekedési hitelprogramot indít a jegybank

A növekedést és hitelezést segítő intézkedésekről döntött a jegybank - jelentette be Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke. Hozzátette: az inflációs cél teljesülése lehetővé teszi a kormány növekedési stratégiájának jegybanki támogatását és a pénzügyi stabilitás ezt megengedi, a növekedési fordulat szükségessége pedig indokolja.
Döntően a mikro-, kis- és középvállalkozásoknak olcsó hitelforrást, 250 milliárd forintos refinanszírozási hitelkeretet nyújt fejlesztési forgóeszköz célokra és uniós programok saját erejére a jegybank a kereskedelmi bankokon keresztül - mondta Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke csütörtökön.
A jegybank a kereskedelmi bankoknak nulla százalékos kamattal adja a pénzt, amelyek maximum 2 százalékért adhatják a hitelt.
3600 milliárd forintra csökken a kéthetes jegybanki kötvényállomány
A bankokkal és a kormánnyal történő tárgyalás végén 4500 milliárdról 3600 milliárdra forintra csökken a kéthetes MNB-kötvényállomány, a magyar pénzügyi rendszer sebezhetőségének a csökkentése és a külső rövid lejáratú adósság mérséklése érdekében, ez 3 milliárd euróval csökkenti a devizatartalékot - jelentette be Matolcsy György jegybankelnök csütörtökön.
Nulla százalékos kamattal refinanszírozási hitel keretében devizahitel-kiváltó hitelt nyújt a mikro-, kis-, és középvállalatoknak a jegybank - jelentette be Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank elnöke csütörtökön.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését
Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot
A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő
2025. Szeptember 16. 07:43, kedd | Belföld
MABISZ: idén is milliárdos károk, jelentős pusztítás a viharszezon országos mérlege
2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban
Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.