Hírek
2018. Január 31. 07:14, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Magyarország és Ausztria között érdekközösség alakult ki a menekültpolitikában

Gálik Zoltán, a Budapesti Corvinus Egyetem docense szerint Magyarország és Ausztria közt érdekközösség alakult ki a menekültpolitikában és az európai határvédelemben, de vannak kérdések, amikben mást képvisel a két fél.
Gálik Zoltánt arról kérdezték kedden az M1 aktuális csatornán, hogy Orbán Viktor miniszterelnök munkalátogatást tett Bécsben, ahol Sebastian Kurz osztrák kancellárral tárgyalt. Szerinte több üzenete is van a találkozónak, hiszen Ausztria és Magyarország stratégiai partner nagyon sok kérdésben, de vannak ügyek, amelyekben más az álláspont.
Utóbbiak között említette, hogy a Paks II. beruházás ellen keresetet nyújtott be Ausztria, de ebben az esetben az Európai Bizottság jóváhagyó döntését támadja. Hozzátette: legutóbb, 2015-ben, Nagy-Britanniában volt bővítési döntés, azt is megtámadták az osztrákok. Megjegyezte: általában a Bizottság megnyeri ezeket a pereket.
A másik ügy - folytatta - a családtámogatási rendszer, amely az osztrák választási kampánynak hangsúlyos eleme volt. A "bevándorlóknak", az Ausztriában munkát vállalóknak korlátoznák a hozzáférését ehhez a rendszerhez - mondta Gálik Zoltán, hozzátéve: az Európai Bíróságnak több ítélete is volt az elmúlt években hasonló témában, és inkább az osztrákok által képviselt irányba tartó döntések születtek.
Szólt arról is, hogy a két ország egyetért az európai külső határok védelmében, valamint azoknak a kül- és biztonságpolitikai eszközöknek az igénybevételében, amelyek megerősítenék a kibocsátó országok helyzetét.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 15. 07:52, hétfő | Külföld
Donald Trump szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből
Donald Trump amerikai elnök szerint az Egyesült Államoknak meg kell gyógyulnia a megosztottság okozta sebekből - az amerikai elnök erről az NBC News televízió vasárnapi politikai magazinjának adott telefoninterjúban beszélt.
2025. Szeptember 15. 07:51, hétfő | Külföld
Ukrajnai háború - Kaja Kallas: elfogadhatatlan az orosz drón romániai légtérsértése
Kaja Kallas, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, elfogadhatatlannak nevezte, hogy egy orosz drón szombaton megsértette Románia légterét, a tisztségviselő Moszkvát \"felelőtlen eszkalációval\" vádolta.
2025. Szeptember 13. 09:23, szombat | Külföld
A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként
A 22 éves Tyler Robinsont azonosították Charlie Kirk konzervatív politikai kommentátor feltételezett merénylőjeként
2025. Szeptember 12. 07:25, péntek | Külföld
Lengyel külügy: az orosz légtérsértések miatt összeül az ENSZ Biztonsági Tanácsa
Lengyelország kérésére összehívják az ENSZ Biztonsági Tanácsának rendkívüli ülését a lengyel légtér orosz megsértése miatt - közölte a varsói külügyminisztérium csütörtökön az X-en.