Hírek
2018. Január 03. 07:33, szerda |
Sport
Forrás: mti
Lékai és Görbicz is jelölt az év legjobb kézilabdázója címre
A férfiak között Lékai Máté, a nőknél pedig Görbicz Anita jelölt az év legjobb kézilabdázója címre az európai szövetség (EHF) szavazásán.
Az EHF honlapján keddtől lehet voksolni a nyolc férfi, illetve a kilenc női jelöltre.
Lékai Máté 2017-ben negyeddöntős volt a franciaországi világbajnokságon, illetve kijutott a jövő hét pénteken kezdődő horvátországi Európa-bajnokságra a magyar válogatottal. Klubcsapatával, a Telekom Veszprémmel a Bajnokok Ligájában bronz-, a SEHA Ligában ezüstérmet szerzett, továbbá megnyerte a bajnokságot, valamint a Magyar Kupát.
A világ legjobbjának 2005-ben megválasztott Görbicz Anita a nemzeti együttessel nyolcaddöntős volt a decemberi, németországi világbajnokságon, a Győri Audi ETO KC színeiben pedig Bajnokok Ligáját és bajnokságot nyert.
A férfiak között a Veszprém szerb balátlövője, Momir Ilic is szerepel a jelöltek között, és a csapathoz idén nyáron visszatért vajdasági születésű kapusra, Sterbik Árpádra is lehet szavazni. Utóbbi tavaly júniusban BL-t nyert a macedón Vardar Szkopje színeiben.
A nőknél a Győr világbajnoki ezüstérmes jobbátlövője, Nora Mörk is megtalálható a névsorban.
A jelöltek:
férfiak:
--------
Sander Sagosen (norvég, irányító)
Julen Aguinagalde (spanyol, beálló)
Momir Ilic (szerb, balátlövő)
Gonzalo Pérez de Vargas (spanyol, kapus)
Luka Cindric (horvát, irányító)
Ludvig Hallbäck (svéd, irányító)
LÉKAI MÁTÉ (irányító)
Sterbik Árpad (szerb-spanyol, kapus)
nők:
---
Amanda Kurtovic (norvég, jobbátlövő)
Katarina Bulatovic (montenegrói, jobbátlövő)
Nora Mörk (norvég, jobbátlövő)
Cristina Neagu (román, balátlövő)
GÖRBICZ ANITA (irányító, balszélső)
Méline Nocandy (francia, irányító)
Karolina Kudlacz-Gloc (lengyel, balátlövő)
Ana Gros (szlovén, jobbátlövő)
Iveta Luzumova (cseh, irányító)
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 06. 07:29, péntek | Sport
Női vízilabda Eb - Ötméteresekkel kikapott a hollandoktól, ezüstérmes a magyar csapat
Ezüstéremmel zárta a magyar női vízilabda-válogatott a funchali Európa-bajnokságot: Cseh Sándor szövetségi kapitány csapata a csütörtöki döntőben ötméteresekkel 15-13-ra kapott ki a holland együttestől.
2026. Február 05. 15:00, csütörtök | Sport
Emlékévvel és kiállítással tisztelegnek a száz éve született Grosics Gyula előtt
Grosics Gyula születésének századik évfordulóján, a róla elnevezett újbudai általános iskolában Lomnici Zoltán, az Aranycsapat Testület elnöke meghirdette szerdán a Grosics100 emlékévet.
2026. Február 04. 07:38, szerda | Sport
Molnár Attila Európa-csúccsal nyert 400 méteren Ostravában
Molnár Attila 45.01 másodperces Európa-csúcsot ért el férfi 400 méteren Ostravában, a fedettpályás atlétikai sorozat arany kategóriájú versenyén.
2026. Február 04. 07:32, szerda | Sport
Női vízilabda Eb - A görögök legyőzésével döntős a magyar válogatott
A magyar női vízilabda-válogatott az aranyéremért játszhat csütörtökön a funchali Európa-bajnokságon, miután a keddi elődöntőben ötméteresekkel 12-11-re legyőzte görög csapatot.
