Hírek
2013. Május 10. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mno.hu
Kiszivárgott az Acer Windows 8-as táblagépe
Az Amazon oldalán fedezték fel az első, egy kézben is használható Windows 8-as táblagépet.
Amióta bemutatták a Windows 8-at, illetve a kifejezetten táblagépekre optimalizált Windows RT-t, a Microsoft mindig úgy nyilatkozott, hogy munkára vásároljunk teljes értékű rendszerrel szerelt gépet, aki pedig szórakozásra, internetezésre keres tabletet, az válassza a „butított” kivitelű készüléket.
Így mostanáig elképzelhetetlen volt, hogy egy 8″-es, vagyis leginkább böngészésre, folyamatos cipekedésre kifejlesztett eszközön asztali Windows foglaljon helyet, de úgy néz ki, az Acer meglépi ezt, és hamarosan bemutatkozhat az Iconia W3-810-1600. A nem túl fantáziadús névvel illetett készüléket az Amazon webáruház szivárogtatta ki, ugyanis valaki hibázott, és idő előtt aktiválták a táblagép oldalát. A 380 dolláros áron debütáló Iconia W3 sikere egyelőre meglehetősen kérdéses, de az Acer hisz a Windows 8-ban, így valószínű, hogy még sok ehhez hasonló készülékkel fogunk találkozni a tajvani gyártó háza táján az elkövetkező években.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 06. 07:00, csütörtök | Belföld
Jövő héten kedden lehet a köztársasági elnök választás
A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
2026. Augusztus 06. 05:00, csütörtök | Belföld
Országosan elérte, Budapesten meg is haladta a 40 Celsius-fokot a legmagasabb hőmérséklet
Országosan 40, Budapesten 43 Celsius-fok volt a legmagasabb hőmérséklet szerda délután, csapadék esélye kizárt - közölte a kormány a szerdai 16 órai, a hőségriasztásról a kormany.hu oldalon közzétett gyorsjelentésében.
2026. Augusztus 06. 04:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
A mostani energiaválság tanulságaira is válaszolva átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány szerdai ülésén - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán szerda este.
2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld
Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél
Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.
