Hírek
2026. Április 13. 09:16, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Kilőtt a forint a választási eredmény hírére
Négy éve nem volt ilyen erős a magyar fizetőeszköz.
Erősödött a forint a hét végén a főbb devizákkal szemben a nemzetközi devizakereskedelemben.
Az eurót hétfőn reggel hét órakor 367,58 forinton jegyezték a péntek esti 375,36 forint után.
A dollár jegyzése 314,53 forintra csökkent 320,07 forintról, a svájci franké pedig 397,11 forintra ment le 405,75-ről. A forint így 2,1 százalékkal erősödött az euróval és a svájci frankkal szemben és 1,7 százalékkal a dollár ellenében.
Hétfői jegyzésén a forint 4,5 százalékkal áll erősebben az előző heti kezdésénél az euróval, 5,9 százalékkal erősebben a dollárral és 4,8 százalékkal erősebben a svájci frankkal szemben.
Az év eleje óta a forint az euróval szemben 4,4 százalékkal, a dollárral és a svájci frankkal szemben pedig 3,9 százalékkal erősödött.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
2026. Június 22. 06:50, hétfő | Belföld
Ma ismertetik a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
