Hírek
2018. November 29. 07:37, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/fotó: pixabay
Két településen rendeznek időközi választást vasárnap
Két településen rendeznek vasárnap időközi önkormányzati választást: Szennán polgármestert és önkormányzati képviselőket, Nemesszentandráson településvezetőt választanak.
A Somogy megyei Szennán azért rendeznek időközi választást, mert a képviselő-testület szeptemberben feloszlatta magát. A polgármesteri székért a Fidesz-KDNP jelöltje, a települést jelenleg vezető Salamon Gyula, valamint a független Vimola József Endre verseng, a négy képviselői helyre tízen pályáznak, közülük négyen a Fidesz-KDNP színeiben, a többiek függetlenként. A Kaposvárhoz közeli község 593 választópolgára voksolhat a vasárnapi választáson.
A Zala megyei Nemesszentandráson a korábbi polgármester, Szatai Tibor (független) halála miatt tartanak időközi választást. A polgármesteri posztért egyetlen jelölt indul: Herczeg László (független), aki jelenleg önkormányzati képviselő. A zalai település választói névjegyzékében 218-an szerepelnek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 05. 12:00, csütörtök | Belföld
Új program segíti a munkát keresők elhelyezkedését
2026. Február 05. 07:27, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely az Európai Bizottsághoz fordul a szolidaritási hozzájárulás kapcsán kiadott kormányrendelet miatt
2026. Február 05. 07:25, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ha melózunk, nyerünk
A jó hír az, ha melózunk, nyerünk, ha nem melózunk, nem nyerünk - jelentette ki a miniszterelnök a közelgő országgyűlési választásokkal kapcsolatban a Mandiner Klubesten szerdán Budapesten a Várkert Bazárban.
