Hírek
2015. Június 16. 07:16, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Két helyen lesz időközi polgármester-választás vasárnap
Két településen tartanak vasárnap időközi polgármester-választást: a Zala megyei Hottó és a Nógrád megyei Zabar választói szavaznak az új településvezetőről.
A Zala megyei Hottó községben azért kellett időközi önkormányzati választást kiírni, mert a község tavaly októberben megválasztott vezetője, Vincze Ferenc (független) március 18-ával lemondott. A posztra a helyi választási bizottság egyetlen jelöltet vett nyilvántartásba, a lemondott Vincze Ferencet.
A Nógrád megyei Zabar községben azért lesz választás, mert az októberben megválasztott településvezető, Nagy Tamás (Fidesz-KDNP) március 14-én elhunyt.
Vasárnap egy települési nemzetiségi választást is tartottak volna, azonban a voksolás jelölt hiányában elmarad, így a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Felsődobsza roma választói a legközelebb a következő nemzetiségi választáskor, 2019-ben szavazhatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
2026. Június 22. 06:50, hétfő | Belföld
Ma ismertetik a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
