Hírek
2018. Február 03. 14:01, szombat |
Belföld
Forrás: mti
Kecskeméten is gyártani fogják az új Mercedes új A-osztályú modelleket
Kecskeméten is gyártani fogják a Mercedes-Benz péntek este Amszterdamban bemutatott új A-osztályú modelljeit - közölte a német járműgyártó.
A Daimler honlapja szerint az új modelleket öt üzemben kezdik el gyártani, Kecskemét mellett az autógyártó rastatti központjában, Kínában, Finnországban és Mexikóban.
A bemutató alkalmával Dieter Zetsche, a Daimler AG igazgatótanácsának elnöke, a Mercedes-Benz Cars vezetője elmondta: az új kompakt osztályú modell a legmodernebb technológiákat alkalmazza.
Az új A-osztályú modelleket márciustól lehet rendelni.
A 2012 márciusában megnyílt kecskeméti üzem volt az első Németországon kívüli Mercedes-Benz személyautó üzem, ahol 2016-ban 500 ezer jármű gördült le a gyártósorról. Eddig a B-osztály mellett a CLA és a CLA Shooting Brake készültek Kecskeméten.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 22. 10:07, hétfő | Belföld
A hét elején még párás, ködös idő várható, de karácsonykor eső érkezik
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
