Városlista
2026. március 23, hétfő - Emőke, Botond, Ottó, Kartal

Hírek

2011. November 23. 07:40, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Jelentősen javult az AIDS-betegek túlélési aránya

Jelentősen javult az AIDS-betegek túlélési aránya

Az UNAIDS nevű szervezet hivatalos közleménye szerint a 2005-ös csúcshoz képest 2010-re 21 százalékkal csökkent az AIDS-hez kapcsolódó halálesetek száma, ami jelentős előrelépést jelent.

Nagy eredménynek számít továbbá az is, hogy az 1997-es rekordszámú fertőzéshez képest az újonnan regisztrált betegek száma is nagy mértékben visszaesett.

A szakértők elmondták: mindkét esetben globálisan közel 20 százalékos csökkenést figyeltek meg a tavalyi évben, ami véleményük szerint a jobb kezelési módszereknek köszönhető, valamint annak, hogy világszerte minden ember könnyebben hozzájut az életmentő gyógyszerekhez és a megfelelő tájékoztatáshoz - írja a BBC.

Az UNAIDS ügyvezető igazgatója, Michel Sidibe szerint különösen nagy jelentősége van ezeknek az eredményeknek, ha figyelembe vesszük azt is, hogy az elmúlt években a legtöbb országnak a nehéz gazdasági helyzettel is meg kellett birkóznia, a mutatók mégis töretlen javulásról árulkodnak.

Jelenleg az adatok szerint a világon 34 millió HIV-fertőzött ember él. Tavaly közülük 1,8 millióan veszítették életüket a 2005-ös 2,2 millióval szemben. Az újonnan megfertőződött betegek száma is nagy mértékben csökkent az 1997-es csúcs óta: az akkori 3,2 millió emberrel szemben 2010-ben 2,7 millióan kapták el a kórt.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: AIDS

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 23. 07:18, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: Brüsszel, Kijev és a Tisza összejátszanak a magyar emberek ellen

Nem szabad hagynunk, hogy Magyarországon ukránpárti kormány alakuljon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök, a Fidesz elnöke vasárnap Hódmezővásárhelyen, a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 23. 07:17, hétfő | Belföld

Hűvösebb, csapadékosabb, szelesebb idő várható a héten

A hét elején még sok napsütés várható 15 Celsius-fok körüli csúcshőmérséklettel, majd a hét közepén viharos széllel lehűlés érkezik, megnő a csapadék esélye és többfelé várható eső, a Dunántúlon akár havas eső, hó is hull

2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld

Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt

Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.