Hírek
2015. Július 01. 07:10, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Jelentősen fehéredett a kereskedelem az online pénztárgépeknek köszönhetően
Jelentősen fehéredett a kiskereskedelem az online pénztárgépek tavalyi bevezetésének köszönhetően, azóta az áfabevételek több mint 200 milliárd forinttal nőttek.
Mondta Vámos György, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára kedden az M1 aktuális csatorna esti Híradójában.
Pankucsi Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) adóügyekért felelős helyettes államtitkára a hírműsorban azt is megjegyezte, hogy az adóbevételek bővülése mellett csökkennek az áfavisszaélések, kevesebb áfát igényelnek vissza jogtalanul.
A feketegazdaság visszaszorulása az idei adatokban is tükröződik, az év első öt hónapjában a költségvetés áfabevételei 85 milliárd forinttal haladták meg az egy évvel korábbit. Az online pénztárgépek használatát a tervek szerint az idén a szolgáltató szektorra is kiterjesztik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 22. 10:07, hétfő | Belföld
A hét elején még párás, ködös idő várható, de karácsonykor eső érkezik
2025. December 21. 10:02, vasárnap | Belföld
Nyolcszáz hátrányos helyzetű gyereket láttak vendégül a Parlamentben
Nyolcszáz hátrányos helyzetű magyarországi és határon túli gyereket látott vendégül a Parlamentben az Országgyűlés Hivatala és a Nemzetközi Gyermekmentő Szolgálat (NGYSZ) szombaton.
2025. December 21. 10:01, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: ha nincs Fidesz, nincs parti
Ha nincs Fidesz, akkor nincs egymillió munkahely, nincs biztos időskor, de van háború és jó sok migráns; ha nincs Fidesz, nincs parti
