Hírek
2021. Március 02. 07:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Ismét nőtt országos átlagban a szennyvízmintákban az örökítőanyag koncentrációja
Az elmúlt héten országos átlagban ismét nőtt a szennyvízmintákban a koronavírus örökítőanyagának koncentrációja - közölte a koronavirus.gov.hu hétfőn.
A kormányzati honlapon azt írták: a szennyvízmintákban Békéscsabán, Budapesten, Kecskeméten, Pécsett és Szekszárdon tapasztaltak emelkedést. Csak Zalaegerszegen regisztráltak csökkenő tendenciát.
Alacsony koncentrációt már csak Eger és Zalaegerszeg esetében mértek, azonban a budapesti északi és déli szennyvíztisztító mintájában, Székesfehérváron és Szekszárdon az átlagosnál magasabb mértékben emelkedett a koncentráció - tették hozzá.
Kiemelték: "az eredmények is megerősítik, hogy a járvány harmadik hullámának felszálló szakaszában vagyunk". Ezért fokozott figyelmet kell fordítani a már jól ismert megelőző intézkedésekre, valamint aki teheti, éljen a védőoltás lehetőségével - hangsúlyozták.
Az elmúlt napokban több szakember is felhívta a figyelmet a járványhelyzet alakulásában a szennyvízadatok fontosságára. Rusvai Miklós víruskutató a múlt héten úgy nyilatkozott, erős figyelemmel kell kísérni a szennyvízadatokat, mert azok alapján előre megbecsülhető, hogy a következő hetekben milyen tendenciára lehet számítani a járványügyi számokban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!
Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.
2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld
Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek
2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld
Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma
Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.
