Hírek
2020. Április 16. 07:08, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Ismét elérhető az UV-sugárzás előrejelzés

Szerdától ismét elérhető az UV-sugárzás előrejelzés - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán.
Mint kifejtették: a tavaszi és a nyári hónapokban visszatérő gond az erős napsugárzás okozta leégés megnövekedett kockázata. Az Országos Meteorológiai Szolgálat UV-sugárzás előrejelzése segítségével előre megtervezhető a szabadidős programokhoz kapcsolódó öltözködés, a használt védekezés módja és erőssége. Tájékozódni lehet arról, hogy hány percet lehet tölteni a tűző napon, anélkül hogy fájdalmas bőrleégéssel, illetve egyéb egészségkárosodással kellene számolni.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat rendszeresen kalibrált műszerekkel, folyamatosan méri az UV-sugárzás erősségét, illetve szakmailag korrekt módon előrejelzést is készít Magyarország területére. Ha az UV-sugárzás másnapra várható maximuma eléri a 7.5-ös UV index értéket legalább az ország területének 50 százalékán, ebben az esetben az UV-figyelmeztetést adnak ki.
Az UV-sugárzás mért, előre jelzett adatai, és az UV-figyelmeztetés bárki számára, ingyenesen elérhetők az OMSZ (met.hu) honlapján, illetve annak mobil eszközökre optimalizált változatán (mobil.met.hu), valamint a szolgálat Meteora alkalmazása segítségével.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.
2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld
Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron
A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.
2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld
ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom
Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani
2025. Április 05. 07:56, szombat | Belföld
Nagy Márton: elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai
Elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai, ezért a kormányzati elvárás az árkorlátozás - közölte Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben pénteken.