Hírek
2012. Július 06. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Horn Gyula-ösztöndíjat alapított az MSZP

Horn Gyula-ösztöndíjat és gyakornoki programot alapítottak a szocialisták - közölte az MSZP az MTI-vel, idézve Mesterházy Attila bejelentését, amelyet a volt kormányfő 80. születésnapja alkalmából tartott csütörtöki ünnepségen tett a pártelnök.
A Táncsics Alapítvány és Suchman Tamás - aki a Horn-kormányban privatizációért felelős tárca nélküli, majd rövid ideig ipari miniszter volt - által szervezett rendezvényen Mesterházy Attila mellett beszédet mondott Kósáné Kovács Magda volt európai parlamenti (EP) képviselő, egykori munkaügyi miniszter, Kovács László volt pártelnök, Földes György, a Politikatörténeti Intézet vezetője és Tóth József, a XIII. kerület szocialista polgármestere.
Üzenetet küldött továbbá Martin Schulz, az EP elnöke, s videoüzenetben méltatta Horn Gyula nemzetközi érdemeit mások mellett Helmut Schmidt volt német kancellár, Helmut Kohl egykori nyugatnémet kancellár, valamint osztrák és német külügyminiszterek is; az ünnepséget Horn Gyula lánya, Anna szavai zárták - írta közleményében a szocialista párt.
A volt miniszterelnök egészségi állapota miatt nem tudott részt venni a budapesti Villányi úti konferenciaközpontban tartott ünnepségen.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Szijjártó Péter: Magyarország minden támadás ellenére felgyorsítja a Paks II. atomerőmű építését
Magyarország minden támadás, minden akadályozási kísérlet ellenére felgyorsítja a paksi bővítést, így a következő évtized elejére működésbe is léphetnek az új atomerőművi blokkok -
2025. Szeptember 16. 07:48, kedd | Belföld
Balatoni Katalin: a magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot
A magyar oktatásban a diákok óraterhelése nem haladja meg az OECD-átlagot, azonban abban biztosak lehetünk, hogy a tudásuk így is nemzetközi szinten kiemelkedő
2025. Szeptember 16. 07:43, kedd | Belföld
MABISZ: idén is milliárdos károk, jelentős pusztítás a viharszezon országos mérlege
2025. Szeptember 16. 07:41, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a barbarizmus vert gyökeret Svédországban
Barbarizmus vert gyökeret Európa egyik legnagyobb nemzetének hazájában, Svédországban a hagyományos értékek elhagyása, a józan ész mellőzése és a gyenge kormányzás következtében - írta Orbán Viktor az X-en hétfőn.