Hírek
2022. Augusztus 09. 08:01, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Helikopterrel mentettek ki egy magyar turistát a Paring hegységből
Helikopterrel szállítottak le hétfőn a romániai Paring hegységből egy balesetet szenvedett magyar túrázót - jelentette a román hegyimentő-szolgálattól (Salvamont) kapott információk alapján az Agerpres hírügynökség.
A budapesti illetőségű nő három romániai társával túrázott a Paring hegységben, amikor vasárnap elesett, kificamította a bokáját, és vélhetően eltörte a lábszárát.
A hegyi mentők éjszaka értek a baleset helyszínére, ahol elsősegélyben részesítették a nőt, de a rossz látási viszonyok miatt úgy döntöttek, hogy nem próbálják meg földi úton lehozni a rendkívül nehezen megközelíthető helyről a sebesültet, ezért helikopteres mentést kértek.
A magyar túrázót hétfő reggel helikopterrel szállították a karánsebesi kórházba.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk
2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld
Felhős, esős idő várható a hétvégén
Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.
2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld
Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább
Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.
