Városlista
2026. június 23, kedd - Zoltán

Hírek

2021. November 06. 10:58, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Harmadik oltásra buzdít a Honvédkórház főigazgatója

Harmadik oltásra buzdít a Honvédkórház főigazgatója

A harmadik oltás felvételére buzdít mindenkit a koronavírus járvány negyedik hullámának enyhítése érdekében a Honvédkórház főigazgatója.

Wikonkál Norbert Miklós az M1 csatorna pénteki műsorában hangsúlyozta, hogy a harmadik oltás felvétele jelenti a megoldást a súlyosabb tünetek megelőzésére, illetve akkor is ajánlott a felvétele, ha valaki már átesett a fertőzésen.

Nem lehet pusztán elővigyázatossággal védekezni a vírus ellen, ugyanis a delta variáns képes egy pillanat alatt bárkit megfertőzni - tette hozzá az orvos.

Mint elmondta: a harmadik oltás annál is inkább fontos, mert az emelkedő fertőzöttségi adatok azt mutatják, hogy a járvány negyedik hulláma akár erősebb lehet mint a harmadik volt.

Az oltás hatékonysága ugyanis 4-6 hónap elteltével csökken, a harmadik adag vakcina viszont felerősítheti a szervezet védekezőképességét - tette hozzá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 23. 09:04, kedd | Belföld

Magyar Péter: arra számítunk, hogy a legfőbb ügyész rövidesen le fog mondani

Arra számít a kormány, hogy a legfőbb ügyésznek rövidesen le kell mondania, és le is fog mondani - mondta hétfőn sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszterelnök, Budapesten.

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Ruszin-Szendi Romulusz: a katonák döntöttek

2026. Június 22. 14:00, hétfő | Belföld

Hőség - Hegedűs Zsolt: vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra!

Vigyázzunk magunkra és figyeljünk egymásra! - erre kért mindenkit a hőség miatt az egészségügyi miniszter vasárnap, azt hangsúlyozva: ilyenkor a legfontosabb, hogy pótoljuk a folyadékot.

2026. Június 22. 10:00, hétfő | Belföld

Háromra emelkedett a tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma

Háromra emelkedett a szombat éjjeli tótvázsonyi halálos autóbaleset áldozatainak száma, ketten a helyszínen vesztették életüket, egy ember pedig a kórházban hunyt el.