Városlista
2026. május 13, szerda - Szervác

Hírek

2017. December 23. 15:17, szombat | Belföld
Forrás: mti

Hagyományos és új előadásokat is színpadra állít jövőre a Fővárosi Nagycirkusz

Hagyományos és új előadásokat is színpadra állít jövőre a Fővárosi Nagycirkusz

Hagyományos és új előadásokat is színpadra állít 2018-ban, az újkori cirkuszművészet megszületésének 250. évfordulóján a Fővárosi Nagycirkusz

- mondta Fekete Péter, a Fővárosi Nagycirkusz igazgatója szombaton az M1 aktuális csatorna reggeli műsorában.

Az intézmény vezetője közölte, hogy jubileumi évet megnyitó 12. Budapest Nemzetközi Cirkuszfesztiválra csaknem 30 cirkuszigazgató és 20 ország 160 művésze érkezik januárban. A nyitó előadásra - mint fogalmazott - az egész világ oda fog figyelni, hiszen a színpadon egyedülálló lovas produkció mutatkozik majd be. A rendezvénysorozat legsikeresebb előadásai két hónapig a Fővárosi Nagycirkusz színpadán maradnak - farsang idején a Győztesek Karneválja című műsorban lesznek láthatók - nyáron pedig közkívánatra új műsorszámokkal tér vissza színpadra a tavaly óriási látogatottságot elért vízi cirkusz.

Fekete Péter szerint a cirkuszi műsorok népszerűsége abban rejlik, hogy nem virtuális valóságot, hanem valódi teljesítményeket mutat be, a manézson fölvonuló artistaművészet - mint mondta - az emberi erővel megvalósítható csodák művészete.

Az igazgató kitért arra is, hogy a közönség leginkább az állatos műsorszámokat kedveli, az érdeklődők túlnyomó többsége is arra kíváncsi, hogy milyen állatokat láthat az előadásokon. Sokan féltik ugyan őket a cirkuszoktól, ám a budapesti társulat csak az emberek és állatok békés együttélést, harmonikus kapcsolatát bemutató előadásokat enged a színpadra - tette hozzá. Kiemelte, hogy a szilveszterig futó előadásukban is ilyen helyzetet mutatnak be elefántokkal és hagyományos cirkuszi eszközökkel, a műsorok telt házzal futnak, sokan karácsonyi ajándéknak is cirkuszi belépőt vesznek a gyermekeiknek.

A Fővárosi Nagycirkusz az év utolsó napjaiban is telt házas előadásokra készül, a jegypénztár szombaton is egész nap várja az érdeklődőket - mondta az intézmény vezetője.

Fotó: illusztráció

Címkék: cirkusz, előadás, színpad

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 13. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Ópusztaszeren lesz szerdán az első kormányülés

Kedd éjfélkor hivatalba lép a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést - közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.

2026. Május 13. 09:00, szerda | Belföld

Orbán Balázs: egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság

Egy demokráciában le lehet szavazni az igazságot is, ettől függetlenül az még igazság - értékelte a korábbi kormánypártok választási vereségét Orbán Balázs volt kampányfőnök szerdán a Patriótának adott interjújában.