Hírek
2021. Február 25. 14:04, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Emberkereskedelem és kényszermunka miatt fogtak el egy férfit
Több ember sérelmére elkövetett emberkereskedelem és kényszermunka bűntett megalapozott gyanúja miatt folytat eljárást egy 26 éves zámolyi férfival szemben a rendőrség,
miután többeket, köztük fiatalkorút is ingatlanába költöztetett, majd kényszermunkára, bűncselekmények elkövetésére kötelezte és bántalmazta őket.
A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság csütörtöki közleménye szerint több hónapig tartó nyomozás eredményeként sikerült összegyűjteni azokat a terhelő információkat és bizonyítékokat, amelyek alapján kedden otthonában elfogták az elkövetőt. A férfit őrizetbe vették és indítványozták a letartóztatását.
A nyomozás adatai szerint a gyanúsított ingatlanához csalta a későbbi sértetteket és albérleti díj fejében lakhatást biztosított részükre. Rövid időn belül különböző munkák elvégzését követelte meg tőlük: fakivágás, kertrendezés, autóbontás, bevásárlás volt a feladatuk, valamint a jogosítvánnyal rendelkező sértettnek rendszeresen kellett sofőri tevékenységet is ellátnia.
Az elvégzett feladatokért a szabad mozgásukban korlátozott érintettek fizetést nem kaptak, mindemellett a megállapodásuk ellenére ételt sem biztosított részükre folyamatosan. Sőt, az elkövető lopásra is kényszerítette a sértetteket, és ha ellentmondtak, bántalmazta őket. Gyakran előfordult, hogy az ittas állapotban lévő férfi minden előzmény nélkül tettleg bántalmazta őket.
Egyikőjüket 13 éves kora óta kötelezte kényszermunkára és lopásokra. Idővel két sértett el tudott szökni a kizsákmányoló ingatlanáról.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.
2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld
Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk
2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld
Felhős, esős idő várható a hétvégén
Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.
2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld
Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább
Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.
