Városlista
2025. november 7, péntek - Rezső

Hírek

2016. Október 06. 06:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Embercsempészés miatt előzetesbe került egy magyar nő

Embercsempészés miatt előzetesbe került egy magyar nő

Egy hónapra előzetes letartóztatásba helyezett a Budai Központi Kerületi Bíróság egy magyar nőt, aki a megalapozott gyanú szerint szeptemberben több szír állampolgárt csempészett át Ausztriába

- tájékoztatta a Fővárosi Főügyészség szerdán az MTI-t. Ibolya Tibor fővárosi főügyész közleményében ismertette: a nő tavaly szeptemberben a Keleti pályaudvarnál állapodott meg több szír állampolgárral, akiknek nem voltak határátlépésre jogosító okmányai, hogy pénzért Budapestről Bécsbe viszi őket. A gyanúsított négy külföldit csempészett át a magyar-osztrák határon.

A határ átlépése után, onnan pár kilométerre az osztrák rendőrök ellenőrizték az autókat, a nő ezt észlelve gépkocsijával megfordult és elmenekült a helyszínről.

Közölték: a rendőrség a 40 éves nőt a napokban őrizetbe vette, a X. és XVII. kerületi ügyészség pedig "vagyoni haszonszerzés végett, több személynek segítséget nyújtva elkövetett embercsempészés megalapozott gyanúja miatt" indítványozta előzetes letartóztatását. A Budai Központi Kerületi Bíróság az ügyészi indítvány alapján a gyanúsítottat előzetes letartóztatásba helyezte a szökés, elrejtőzés, valamint a bűnismétlés veszélye miatt.

A végzés nem jogerős.

Az ügyben a Budapesti Rendőr-főkapitányság nyomoz.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Szijjártó Péter és Marco Rubio kormányközi nukleáris megállapodást írnak alá

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kormányközi nukleáris energetikai együttműködési megállapodást ír alá amerikai kollégájával, Marco Rubióval - közölte a tárcavezető pénteken Washingtonban.

2025. November 07. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: mi győzelemre játszunk

2025. November 07. 07:29, péntek | Belföld

Felhős, esős idő várható a hétvégén

Pénteken még sokfelé lehet napütés, de aztán beborul az ég, és felhős, esős időre kell készülni a hétvégén.

2025. November 07. 07:27, péntek | Belföld

Otthon Centrum: a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább

Az Otthon Centrum friss adatai szerint a vidéki nagyvárosokban is a panellakások drágultak leginkább, az egy évvel ezelőttinél átlagosan 28,2 százalékkal kerül többe egy négyzetméter.